Günü Birlik Abant Turu

Eşsiz bir doğa olayına tanıklık etmek istiyorsanız Günü birlik Abant turu tam size göre. Kışı ayrı bir muhteşemlikte olan Abant gölünün, yazı, sonbaharı, her mevsimi kendine özgü güzellikleri barındırıyor. Bolu Mudurnu ilçesine bağlı olan Abant, sahip olduğu o göl ile tüm dünyaya adını duyurmuş durumdadır.

Günü birlik abant turu yaptığınızda öncelikle Abant gölü ziyaret edilir. Bu tur bir doğa turudur. Yani öyle arkeolojik kalıntılar, tarihi müzeler gibi şeyler görmek istiyorsanız doğru bir tercih değildir. Burası, büyük şehirlerin o kalabalıklığından ve stresinden kurtulmak için kaçanları ağırlar. Verdiği huzur ve doğanın mis gibi havası sayesinde insan kendini yeniden doğmuş gibi hisseder. 

Abant gölü ve çevresinde sadece göl ve ağaçlar bulunmuyor. Şelaleleri, yaylaları, parkları gibi pek çok güzelliği bünyesinden barındıran Abant için mutlaka günü birlik bir tur planlamalısınız. 

Abant’ta Gidilecek Yaylalar 

Günü birlik Abant turu listesinde öncelikle Abant gölü yer alıyor olmasına rağmen sadece orayla sınırlı kalmazsınız. Örmeci ve Sinekli yaylaları da görülmesi gereken yerlerdendir. Bu yaylalarda, özellikle bahar aylarında, kamp ve piknik yapılması için en elverişli yerlerdendir. Gökyüzü ile yerin bütünleştiği eşsiz manzarası sayesinde fotoğraf tutkunlarının da uğraması gerekir. Bu yaylalara ulaşımın kolay olması sebebiyle zorluk yaşamadan ulaşabilirsiniz. 

Abant’ta ki Şelaleler 

Abant’ta en meşhur şelalelerin başında Samandere Şelalesi gelir. Samandere şelalesi 1988 yılında tabiat anıtı olarak seçildi. Anıt ağaçlar ile çevrilmiş etrafı ve bakir kalmış bitki örtüsü sayesinde eşsiz bir ortama sahiptir. Doğa yürüyüşü için muhteşem bir güzergaha sahiptir. Şelaleye biraz daha yakından bakmak isterseniz tehlikeli bir yolculuk yapmanız gerekecektir. Ancak oraya çıktığınızda şelalenin o sesi size her şeyi unutturacak. Günü birlik Abant turu yapan firmalarında listesinde yer alan noktalardan biridir. 

Abant Köy Pazarı 

Bir Anadolu kentine gittiyseniz ve oranın insanının ruhuna dokunmak istiyorsanız mutlaka köy pazarına gitmeniz gerekir. Abant köy pazarında ev yapımı süt ve süt ürünleriyle birlikte organik üretimin de yer aldığı pek çok ürüne ulaşabilirsiniz. Eğer günü birlik Abant turu sırasında vaktiniz varsa şöyle bir pazarı dolaşabilirsiniz. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Yazılar

Özel Jet Kiralama Fiyatları

Dohajet air dünyanın her yerinden, bir havaalanın olduğu herhangi bir noktadan diğer bir noktaya hızlı bir şekilde en iyi hizmeti en iyi...

Özel Uçak Kiralama

Dohajet air olarak, tur operatörlerine, özel şirketlere, kamu kuruluşlarına, vakıf / dernek ve tüzel kişilerin özel uçak kiralama ihtiyaçlarında en iyi konforu,...

Günü Birlik Abant Turu

Eşsiz bir doğa olayına tanıklık etmek istiyorsanız Günü birlik Abant turu tam size göre. Kışı ayrı bir muhteşemlikte olan Abant gölünün, yazı,...

Kategoriler