Günübirlik Eskişehir Turu

Günübirlik Eskişehir Turu, Ankara’dan düzenlenen günübirlik turlar arasında en gözdesidir. İlk Türk yerli otomobili olan Devrim arabasını görme şansını sizlere sunacak olan günübirlik Eskişehir turu ile birçok tarihi mekan ile beraber Eskişehir’in o doyumsuz doğal güzelliklerini de keşfetme fırsatı sunulmaktadır.

Günübirlik Eskişehir Turu
Günübirlik Eskişehir Turu

Günübirlik Eskişehir Turu ile Nerelere Gidilir?

Eskişehir turumuzun başlangıcı, belirlenen noktalardan tura katılım sağlayan misafirlerimizin alınması ile gerçekleşmektedir. Tura katılan tüm misafirlerimizin toplanması ile birlikte Eskişehir’e doğru seyahatimiz başlar. Günübirlik Eskişehir turu süresince sizlere uzman rehberimiz eşlik etmektedir.

Eskişehir turunda ilk varış noktası olan ve yapay plajı ile ünlü Kent park da kısa bir yürüyüş yapıldıktan sonra Bal Mumu heykel müzesi ziyaret edilmektedir. Balmumu Heykel Müzesi içerisinde sanatçısından politikacısına ünlü şahısların balmumu heykelleri yer almaktadır.

Balmumu Heykeli Müzesi ziyareti sonrasında ki durak Eskişehir’in en ünlü semti Odun pazarında bulunan Kurşunlu Cami ve Külliyesi olacaktır. Burada yer alan Lületaşı müzesi, Cam sanatları atölyesi gezilmekte ve dileyen misafirlerimiz hatıralık eşya alışverişi yapabilmektedirler.

Günübirlik Eskişehir Turu gezimizde öğlen yemeği için verilen molanın ardından hem ziyaret hem de alışveriş yapabileceğiniz Atlıhan El Sanatları Çarşısı gezilecektir. El sanatları çarşısında ki gezinin ardından Sazova Bilim Sanat ve Kültür Parkına doğru yola çıkılmaktadır. Sazova Bilim Sanat ve Kültür Parkı içerisine ilk Türk yerli otomobili Devrim arabasını görebilir, yeraltı dünyası hayvanat bahçesini ziyaret edebilirsiniz. Hatta burada yer alan masal şatosunu ziyaret ettiğinizde eminiz ki kendinizi masal da hissedeceksiniz.

Günübirlik Eskişehir Turunda Son Nokta

Ankara’dan düzenlenen günübirlik Eskişehir turunun son noktası ise şehir merkezi olmaktadır. Şehir merkezinde serbest zamanlı olarak gerçekleştirebileceğiniz birçok aktivite size rehberimiz tarafından önerilecektir. Bu süreci dileyen misafirlerimiz dinlenerek geçirmeyi tercih ederken kimi misafirlerimizde Porsuk çayında tekne turu ile noktalamaktadır.

Günübirlik Eskişehir turu ile kısa bir sürede birçok tarihi ve doğal güzellikleri keşfetme imkanı sunulmaktadır. Siz de Eskişehir’in o doğal ve mistik havasını koklamak ve görmek isterseniz sizi de günübirlik Eskişehir turumuza katılım sağlayabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Yazılar

Özel Jet Kiralama Fiyatları

Dohajet air dünyanın her yerinden, bir havaalanın olduğu herhangi bir noktadan diğer bir noktaya hızlı bir şekilde en iyi hizmeti en iyi...

Özel Uçak Kiralama

Dohajet air olarak, tur operatörlerine, özel şirketlere, kamu kuruluşlarına, vakıf / dernek ve tüzel kişilerin özel uçak kiralama ihtiyaçlarında en iyi konforu,...

Günü Birlik Abant Turu

Eşsiz bir doğa olayına tanıklık etmek istiyorsanız Günü birlik Abant turu tam size göre. Kışı ayrı bir muhteşemlikte olan Abant gölünün, yazı,...

Kategoriler